Saint-Jean-sur-Veyle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-sur-Veyle
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-sur-Veyle
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jean-sur-Veyle is located in Franca
Saint-Jean-sur-Veyle
Saint-Jean-sur-Veyle
46°15′29″V 4°54′56″L / 46.258055555556°V 4.9155555555556°L / 46.258055555556; 4.9155555555556Koordinatat: 46°15′29″V 4°54′56″L / 46.258055555556°V 4.9155555555556°L / 46.258055555556; 4.9155555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.21 km2
Popullsia 1076 banorë
Dendësia 96 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01290
INSEE 01365


Saint-Jean-sur-Veyle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Jean-sur-Veyle ka një popullsi prej 1076 banorë dhe sipërfaqe 11.21 km², me një dendësi prej 96 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]