Saint-Jeannet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jeannet
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jeannet
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jeannet is located in Franca
Saint-Jeannet
Saint-Jeannet
43°57′46″V 6°07′37″L / 43.962777777778°V 6.1269444444444°L / 43.962777777778; 6.1269444444444Koordinatat: 43°57′46″V 6°07′37″L / 43.962777777778°V 6.1269444444444°L / 43.962777777778; 6.1269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.14 km2
Popullsia 61 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04270
INSEE 04181


Saint-Jeannet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Jeannet ka një popullsi prej 61 banorë dhe sipërfaqe 21.14 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jeannet (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale