Saint-Julien-d'Asse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-d'Asse
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-d'Asse
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Julien-d'Asse is located in Franca
Saint-Julien-d'Asse
Saint-Julien-d'Asse
43°55′02″V 6°05′39″L / 43.917222222222°V 6.0941666666667°L / 43.917222222222; 6.0941666666667Koordinatat: 43°55′02″V 6°05′39″L / 43.917222222222°V 6.0941666666667°L / 43.917222222222; 6.0941666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.6 km2
Popullsia 186 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04270
INSEE 04182


Saint-Julien-d'Asse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Julien-d'Asse ka një popullsi prej 186 banorë dhe sipërfaqe 25.6 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-d'Asse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale