Saint-Julien-en-Beauchêne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-en-Beauchêne
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-en-Beauchêne
Vendndodhja
Saint-Julien-en-Beauchêne is located in Franca
Saint-Julien-en-Beauchêne
Saint-Julien-en-Beauchêne
44°36′58″V 5°42′35″L / 44.616111111111°V 5.7097222222222°L / 44.616111111111; 5.7097222222222Koordinatat: 44°36′58″V 5°42′35″L / 44.616111111111°V 5.7097222222222°L / 44.616111111111; 5.7097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.43 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05140
INSEE 05146
Faqja Zyrtare http://www.saintjulienenbeauchene.com


Saint-Julien-en-Beauchêne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Julien-en-Beauchêne ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 59.43 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-en-Beauchêne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale