Saint-Julien-en-Champsaur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-en-Champsaur
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-en-Champsaur
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Julien-en-Champsaur is located in Franca
Saint-Julien-en-Champsaur
Saint-Julien-en-Champsaur
44°39′33″V 6°07′42″L / 44.659166666667°V 6.1283333333333°L / 44.659166666667; 6.1283333333333Koordinatat: 44°39′33″V 6°07′42″L / 44.659166666667°V 6.1283333333333°L / 44.659166666667; 6.1283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.04 km2
Popullsia 345 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05147


Saint-Julien-en-Champsaur është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Julien-en-Champsaur ka një popullsi prej 345 banorë dhe sipërfaqe 10.04 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-en-Champsaur – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale