Saint-Jurs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jurs
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jurs
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jurs is located in Franca
Saint-Jurs
Saint-Jurs
43°53′55″V 6°11′59″L / 43.898611111111°V 6.1997222222222°L / 43.898611111111; 6.1997222222222Koordinatat: 43°53′55″V 6°11′59″L / 43.898611111111°V 6.1997222222222°L / 43.898611111111; 6.1997222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.59 km2
Lartësia 925 m (m.n.d.)
Popullsia 144 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04410
INSEE 04184


Saint-Jurs është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Jurs ka një popullsi prej 144 banorë dhe sipërfaqe 33.59 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jurs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale