Saint-Léger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Léger
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Léger
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Léger is located in Franca
Saint-Léger
Saint-Léger
43°59′59″V 6°49′42″L / 43.999722222222°V 6.8283333333333°L / 43.999722222222; 6.8283333333333Koordinatat: 43°59′59″V 6°49′42″L / 43.999722222222°V 6.8283333333333°L / 43.999722222222; 6.8283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.61 km2
Popullsia 69 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06124


Saint-Léger është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Léger ka një popullsi prej 69 banorë dhe sipërfaqe 4.61 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Léger (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale