Saint-Léger-les-Mélèzes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Léger-les-Mélèzes
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Léger-les-Mélèzes
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Léger-les-Mélèzes is located in Franca
Saint-Léger-les-Mélèzes
Saint-Léger-les-Mélèzes
44°38′38″V 6°11′54″L / 44.643888888889°V 6.1983333333333°L / 44.643888888889; 6.1983333333333Koordinatat: 44°38′38″V 6°11′54″L / 44.643888888889°V 6.1983333333333°L / 44.643888888889; 6.1983333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.76 km2
Popullsia 339 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05260
INSEE 05149
Faqja Zyrtare http://www.st-leger05.fr


Saint-Léger-les-Mélèzes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Léger-les-Mélèzes ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe 6.76 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Léger-les-Mélèzes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale