Saint-Laurent-du-Cros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Laurent-du-Cros
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent-du-Cros
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Laurent-du-Cros is located in Franca
Saint-Laurent-du-Cros
Saint-Laurent-du-Cros
44°38′38″V 6°06′39″L / 44.643888888889°V 6.1108333333333°L / 44.643888888889; 6.1108333333333Koordinatat: 44°38′38″V 6°06′39″L / 44.643888888889°V 6.1108333333333°L / 44.643888888889; 6.1108333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.69 km2
Popullsia 499 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05148


Saint-Laurent-du-Cros është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Laurent-du-Cros ka një popullsi prej 499 banorë dhe sipërfaqe 12.69 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Laurent-du-Cros – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale