Saint-Laurent-du-Var

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Laurent-du-Var
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent-du-Var
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Laurent-du-Var is located in Franca
Saint-Laurent-du-Var
Saint-Laurent-du-Var
43°40′24″V 7°11′24″L / 43.673333333333°V 7.19°L / 43.673333333333; 7.19Koordinatat: 43°40′24″V 7°11′24″L / 43.673333333333°V 7.19°L / 43.673333333333; 7.19
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.11 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 28891 banorë
Dendësia 2858 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06700
INSEE 06123
Faqja Zyrtare http://www.ville-saintlaurentduvar.fr/


Saint-Laurent-du-Var është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Laurent-du-Var ka një popullsi prej 28891 banorë dhe sipërfaqe 10.11 km², me një dendësi prej 2858 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Laurent-du-Var – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale