Saint-Laurent-du-Verdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Laurent-du-Verdon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent-du-Verdon
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Laurent-du-Verdon is located in Franca
Saint-Laurent-du-Verdon
Saint-Laurent-du-Verdon
43°43′27″V 6°04′05″L / 43.724166666667°V 6.0680555555556°L / 43.724166666667; 6.0680555555556Koordinatat: 43°43′27″V 6°04′05″L / 43.724166666667°V 6.0680555555556°L / 43.724166666667; 6.0680555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.89 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04500
INSEE 04186


Saint-Laurent-du-Verdon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Laurent-du-Verdon ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 8.89 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Laurent-du-Verdon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale