Saint-Laurent-sur-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Laurent-sur-Saône
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent-sur-Saône
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Laurent-sur-Saône is located in Franca
Saint-Laurent-sur-Saône
Saint-Laurent-sur-Saône
46°18′19″V 4°50′22″L / 46.305277777778°V 4.8394444444444°L / 46.305277777778; 4.8394444444444Koordinatat: 46°18′19″V 4°50′22″L / 46.305277777778°V 4.8394444444444°L / 46.305277777778; 4.8394444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.53 km2
Popullsia 1781 banorë
Dendësia 3360 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01750
INSEE 01370


Saint-Laurent-sur-Saône është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Laurent-sur-Saône ka një popullsi prej 1781 banorë dhe sipërfaqe 0.53 km², me një dendësi prej 3360 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]