Saint-Martin-Vésubie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-Vésubie
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-Vésubie
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Martin-Vésubie is located in Franca
Saint-Martin-Vésubie
Saint-Martin-Vésubie
44°04′06″V 7°15′21″L / 44.068333333333°V 7.2558333333333°L / 44.068333333333; 7.2558333333333Koordinatat: 44°04′06″V 7°15′21″L / 44.068333333333°V 7.2558333333333°L / 44.068333333333; 7.2558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Kryetari Gaston Franco
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.13 km2
Popullsia 1368 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06450
INSEE 06127
Faqja Zyrtare http://www.saintmartinvesubie.fr


Saint-Martin-Vésubie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Martin-Vésubie ka një popullsi prej 1368 banorë dhe sipërfaqe 97.13 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-Vésubie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale