Saint-Martin-d'Entraunes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-d'Entraunes
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-d'Entraunes
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Martin-d'Entraunes is located in Franca
Saint-Martin-d'Entraunes
Saint-Martin-d'Entraunes
44°08′31″V 6°45′44″L / 44.141944444444°V 6.7622222222222°L / 44.141944444444; 6.7622222222222Koordinatat: 44°08′31″V 6°45′44″L / 44.141944444444°V 6.7622222222222°L / 44.141944444444; 6.7622222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.05 km2
Popullsia 112 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06470
INSEE 06125


Saint-Martin-d'Entraunes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Martin-d'Entraunes ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 40.05 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-d'Entraunes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale