Saint-Martin-de-Brômes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-de-Brômes
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-de-Brômes
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Martin-de-Brômes is located in Franca
Saint-Martin-de-Brômes
Saint-Martin-de-Brômes
43°46′12″V 5°56′44″L / 43.77°V 5.9455555555556°L / 43.77; 5.9455555555556Koordinatat: 43°46′12″V 5°56′44″L / 43.77°V 5.9455555555556°L / 43.77; 5.9455555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.09 km2
Popullsia 565 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04800
INSEE 04189


Saint-Martin-de-Brômes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Martin-de-Brômes ka një popullsi prej 565 banorë dhe sipërfaqe 21.09 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-de-Brômes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale