Saint-Martin-de-Queyrières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-de-Queyrières
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-de-Queyrières
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Martin-de-Queyrières is located in Franca
Saint-Martin-de-Queyrières
Saint-Martin-de-Queyrières
44°50′25″V 6°35′07″L / 44.840277777778°V 6.5852777777778°L / 44.840277777778; 6.5852777777778Koordinatat: 44°50′25″V 6°35′07″L / 44.840277777778°V 6.5852777777778°L / 44.840277777778; 6.5852777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.52 km2
Lartësia 1200 m (m.n.d.)
Popullsia 1086 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05120
INSEE 05151


Saint-Martin-de-Queyrières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Martin-de-Queyrières ka një popullsi prej 1086 banorë dhe sipërfaqe 55.52 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-de-Queyrières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale