Saint-Martin-du-Var

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-du-Var
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-du-Var
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Martin-du-Var is located in Franca
Saint-Martin-du-Var
Saint-Martin-du-Var
43°49′20″V 7°11′32″L / 43.822222222222°V 7.1922222222222°L / 43.822222222222; 7.1922222222222Koordinatat: 43°49′20″V 7°11′32″L / 43.822222222222°V 7.1922222222222°L / 43.822222222222; 7.1922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.59 km2
Popullsia 2735 banorë
Dendësia 489 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06670
INSEE 06126


Saint-Martin-du-Var është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Martin-du-Var ka një popullsi prej 2735 banorë dhe sipërfaqe 5.59 km², me një dendësi prej 489 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-du-Var – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale