Saint-Martin-les-Eaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-les-Eaux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-les-Eaux
Vendndodhja
Saint-Martin-les-Eaux is located in Franca
Saint-Martin-les-Eaux
Saint-Martin-les-Eaux
43°52′28″V 5°44′07″L / 43.874444444444°V 5.7352777777778°L / 43.874444444444; 5.7352777777778Koordinatat: 43°52′28″V 5°44′07″L / 43.874444444444°V 5.7352777777778°L / 43.874444444444; 5.7352777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.15 km2
Popullsia 114 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04300
INSEE 04190


Saint-Martin-les-Eaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Martin-les-Eaux ka një popullsi prej 114 banorë dhe sipërfaqe 9.15 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-les-Eaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale