Saint-Maurice-de-Beynost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Maurice-de-Beynost
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Maurice-de-Beynost
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Maurice-de-Beynost is located in Franca
Saint-Maurice-de-Beynost
Saint-Maurice-de-Beynost
45°49′49″V 4°58′31″L / 45.830277777778°V 4.9752777777778°L / 45.830277777778; 4.9752777777778Koordinatat: 45°49′49″V 4°58′31″L / 45.830277777778°V 4.9752777777778°L / 45.830277777778; 4.9752777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.99 km2
Popullsia 3903 banorë
Dendësia 558 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01700
INSEE 01376


Saint-Maurice-de-Beynost është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Maurice-de-Beynost ka një popullsi prej 3903 banorë dhe sipërfaqe 6.99 km², me një dendësi prej 558 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]