Saint-Maurice-de-Gourdans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Saint-Maurice-de-Gourdans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Maurice-de-Gourdans ka një popullsi prej 2469 banorë dhe sipërfaqe 25.39 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]