Saint-Maurice-en-Valgodemard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Maurice-en-Valgodemard
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Maurice-en-Valgodemard
Vendndodhja
Saint-Maurice-en-Valgodemard is located in Franca
Saint-Maurice-en-Valgodemard
Saint-Maurice-en-Valgodemard
44°48′14″V 6°05′44″L / 44.803888888889°V 6.0955555555556°L / 44.803888888889; 6.0955555555556Koordinatat: 44°48′14″V 6°05′44″L / 44.803888888889°V 6.0955555555556°L / 44.803888888889; 6.0955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.37 km2
Popullsia 148 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05800
INSEE 05152


Saint-Maurice-en-Valgodemard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Maurice-en-Valgodemard ka një popullsi prej 148 banorë dhe sipërfaqe 36.37 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Maurice-en-Valgodemard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale