Saint-Michel-l'Observatoire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Michel-l'Observatoire
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Michel-l'Observatoire
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Michel-l'Observatoire is located in Franca
Saint-Michel-l'Observatoire
Saint-Michel-l'Observatoire
43°54′35″V 5°42′58″L / 43.909722222222°V 5.7161111111111°L / 43.909722222222; 5.7161111111111Koordinatat: 43°54′35″V 5°42′58″L / 43.909722222222°V 5.7161111111111°L / 43.909722222222; 5.7161111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.78 km2
Popullsia 1214 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04870
INSEE 04192


Saint-Michel-l'Observatoire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Michel-l'Observatoire ka një popullsi prej 1214 banorë dhe sipërfaqe 27.78 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Michel-l'Observatoire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale