Saint-Nizier-le-Bouchoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Nizier-le-Bouchoux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Nizier-le-Bouchoux
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Nizier-le-Bouchoux is located in Franca
Saint-Nizier-le-Bouchoux
Saint-Nizier-le-Bouchoux
46°27′35″V 5°09′03″L / 46.459722222222°V 5.1508333333333°L / 46.459722222222; 5.1508333333333Koordinatat: 46°27′35″V 5°09′03″L / 46.459722222222°V 5.1508333333333°L / 46.459722222222; 5.1508333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.3 km2
Popullsia 688 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01560
INSEE 01380


Saint-Nizier-le-Bouchoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Nizier-le-Bouchoux ka një popullsi prej 688 banorë dhe sipërfaqe 28.3 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]