Saint-Paul-sur-Ubaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Paul-sur-Ubaye
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Paul-sur-Ubaye
Vendndodhja
Saint-Paul-sur-Ubaye is located in Franca
Saint-Paul-sur-Ubaye
Saint-Paul-sur-Ubaye
44°30′54″V 6°45′06″L / 44.515°V 6.7516666666667°L / 44.515; 6.7516666666667Koordinatat: 44°30′54″V 6°45′06″L / 44.515°V 6.7516666666667°L / 44.515; 6.7516666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 205.55 km2
Popullsia 208 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04530
INSEE 04193
Faqja Zyrtare http://www.mairie-saint-paul-ubaye.com


Saint-Paul-sur-Ubaye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Paul-sur-Ubaye ka një popullsi prej 208 banorë dhe sipërfaqe 205.55 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Paul-sur-Ubaye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale