Saint-Pierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Pierre is located in Franca
Saint-Pierre
Saint-Pierre
43°54′43″V 6°55′28″L / 43.911944444444°V 6.9244444444444°L / 43.911944444444; 6.9244444444444Koordinatat: 43°54′43″V 6°55′28″L / 43.911944444444°V 6.9244444444444°L / 43.911944444444; 6.9244444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.62 km2
Popullsia 98 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 04194


Saint-Pierre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Pierre ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 5.62 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale