Saint-Pierre-Avez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-Avez
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Pierre-Avez is located in Franca
Saint-Pierre-Avez
Saint-Pierre-Avez
44°15′26″V 5°45′40″L / 44.257222222222°V 5.7611111111111°L / 44.257222222222; 5.7611111111111Koordinatat: 44°15′26″V 5°45′40″L / 44.257222222222°V 5.7611111111111°L / 44.257222222222; 5.7611111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.37 km2
Popullsia 31 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05155


Saint-Pierre-Avez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Pierre-Avez ka një popullsi prej 31 banorë dhe sipërfaqe 11.37 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-Avez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale