Saint-Pierre-d'Argençon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-d'Argençon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-d'Argençon
Vendndodhja
Saint-Pierre-d'Argençon is located in Franca
Saint-Pierre-d'Argençon
Saint-Pierre-d'Argençon
44°31′12″V 5°41′54″L / 44.52°V 5.6983333333333°L / 44.52; 5.6983333333333Koordinatat: 44°31′12″V 5°41′54″L / 44.52°V 5.6983333333333°L / 44.52; 5.6983333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.81 km2
Popullsia 157 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05140
INSEE 05154


Saint-Pierre-d'Argençon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Pierre-d'Argençon ka një popullsi prej 157 banorë dhe sipërfaqe 18.81 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-d'Argençon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale