Saint-Pons, Alpes-de-Haute-Provence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pons
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pons
Vendndodhja
Saint-Pons is located in Franca
Saint-Pons
Saint-Pons
44°23′32″V 6°37′40″L / 44.392222222222°V 6.6277777777778°L / 44.392222222222; 6.6277777777778Koordinatat: 44°23′32″V 6°37′40″L / 44.392222222222°V 6.6277777777778°L / 44.392222222222; 6.6277777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.06 km2
Popullsia 689 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04400
INSEE 04195
Faqja Zyrtare http://www.saintpons-ubaye.fr


Saint-Pons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Pons ka një popullsi prej 689 banorë dhe sipërfaqe 32.06 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pons (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale