Saint-Rémy, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Rémy
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Rémy
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Rémy is located in Franca
Saint-Rémy
Saint-Rémy
46°11′21″V 5°10′06″L / 46.189166666667°V 5.1683333333333°L / 46.189166666667; 5.1683333333333Koordinatat: 46°11′21″V 5°10′06″L / 46.189166666667°V 5.1683333333333°L / 46.189166666667; 5.1683333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.38 km2
Popullsia 976 banorë
Dendësia 132 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01310
INSEE 01385


Saint-Rémy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Rémy ka një popullsi prej 976 banorë dhe sipërfaqe 7.38 km², me një dendësi prej 132 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]