Saint-Rambert-en-Bugey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Rambert-en-Bugey
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Rambert-en-Bugey
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Rambert-en-Bugey is located in Franca
Saint-Rambert-en-Bugey
Saint-Rambert-en-Bugey
45°56′55″V 5°26′17″L / 45.948611111111°V 5.4380555555556°L / 45.948611111111; 5.4380555555556Koordinatat: 45°56′55″V 5°26′17″L / 45.948611111111°V 5.4380555555556°L / 45.948611111111; 5.4380555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.55 km2
Popullsia 2240 banorë
Dendësia 78 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01230
INSEE 01384


Saint-Rambert-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Rambert-en-Bugey ka një popullsi prej 2240 banorë dhe sipërfaqe 28.55 km², me një dendësi prej 78 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]