Saint-Sauveur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Sauveur
Komunë
Pamje nga Saint-Sauveur
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Sauveur is located in Franca
Saint-Sauveur
Saint-Sauveur
44°32′27″V 6°31′13″L / 44.540833333333°V 6.5202777777778°L / 44.540833333333; 6.5202777777778Koordinatat: 44°32′27″V 6°31′13″L / 44.540833333333°V 6.5202777777778°L / 44.540833333333; 6.5202777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.18 km2
Popullsia 429 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05200
INSEE 05156


Saint-Sauveur është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Sauveur ka një popullsi prej 429 banorë dhe sipërfaqe 24.18 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Sauveur (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale