Saint-Sauveur-sur-Tinée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Sauveur-sur-Tinée
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Sauveur-sur-Tinée
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Sauveur-sur-Tinée is located in Franca
Saint-Sauveur-sur-Tinée
Saint-Sauveur-sur-Tinée
44°05′02″V 7°06′18″L / 44.083888888889°V 7.105°L / 44.083888888889; 7.105Koordinatat: 44°05′02″V 7°06′18″L / 44.083888888889°V 7.105°L / 44.083888888889; 7.105
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.28 km2
Popullsia 352 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06129


Saint-Sauveur-sur-Tinée është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Sauveur-sur-Tinée ka një popullsi prej 352 banorë dhe sipërfaqe 32.28 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Sauveur-sur-Tinée – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale