Saint-Sorlin-en-Bugey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Sorlin-en-Bugey
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Sorlin-en-Bugey
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Sorlin-en-Bugey is located in Franca
Saint-Sorlin-en-Bugey
Saint-Sorlin-en-Bugey
45°53′06″V 5°22′14″L / 45.885°V 5.3705555555556°L / 45.885; 5.3705555555556Koordinatat: 45°53′06″V 5°22′14″L / 45.885°V 5.3705555555556°L / 45.885; 5.3705555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.07 km2
Popullsia 1089 banorë
Dendësia 120 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01150
INSEE 01386


Saint-Sorlin-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Sorlin-en-Bugey ka një popullsi prej 1089 banorë dhe sipërfaqe 9.07 km², me një dendësi prej 120 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]