Saint-Sulpice, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Sulpice
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Sulpice
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Sulpice is located in Franca
Saint-Sulpice
Saint-Sulpice
46°19′13″V 5°02′30″L / 46.320277777778°V 5.0416666666667°L / 46.320277777778; 5.0416666666667Koordinatat: 46°19′13″V 5°02′30″L / 46.320277777778°V 5.0416666666667°L / 46.320277777778; 5.0416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.26 km2
Popullsia 194 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01340
INSEE 01387


Saint-Sulpice është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Sulpice ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 5.26 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]