Saint-Trivier-de-Courtes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Trivier-de-Courtes
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Trivier-de-Courtes
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Trivier-de-Courtes is located in Franca
Saint-Trivier-de-Courtes
Saint-Trivier-de-Courtes
46°27′35″V 5°04′53″L / 46.459722222222°V 5.0813888888889°L / 46.459722222222; 5.0813888888889Koordinatat: 46°27′35″V 5°04′53″L / 46.459722222222°V 5.0813888888889°L / 46.459722222222; 5.0813888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.53 km2
Popullsia 1091 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01560
INSEE 01388


Saint-Trivier-de-Courtes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Trivier-de-Courtes ka një popullsi prej 1091 banorë dhe sipërfaqe 16.53 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]