Saint-Trivier-sur-Moignans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Saint-Trivier-sur-Moignans
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAin
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Saint-Trivier-sur-Moignans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Trivier-sur-Moignans ka një popullsi prej 1826 banorë dhe sipërfaqe 41.99 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]