Saint-Véran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Véran
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Véran
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Véran is located in Franca
Saint-Véran
Saint-Véran
44°42′00″V 6°52′06″L / 44.7°V 6.8683333333333°L / 44.7; 6.8683333333333Koordinatat: 44°42′00″V 6°52′06″L / 44.7°V 6.8683333333333°L / 44.7; 6.8683333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.75 km2
Lartësia 2042 m (m.n.d.)
Popullsia 262 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05350
INSEE 05157


Saint-Véran është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Véran ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 44.75 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Véran – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale