Saint-Vallier-de-Thiey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Vallier-de-Thiey
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Vallier-de-Thiey
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Vallier-de-Thiey is located in Franca
Saint-Vallier-de-Thiey
Saint-Vallier-de-Thiey
43°41′56″V 6°50′52″L / 43.698888888889°V 6.8477777777778°L / 43.698888888889; 6.8477777777778Koordinatat: 43°41′56″V 6°50′52″L / 43.698888888889°V 6.8477777777778°L / 43.698888888889; 6.8477777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.68 km2
Popullsia 3480 banorë
Dendësia 69 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06460
INSEE 06130


Saint-Vallier-de-Thiey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Vallier-de-Thiey ka një popullsi prej 3480 banorë dhe sipërfaqe 50.68 km², me një dendësi prej 69 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Vallier-de-Thiey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale