Saint-Vincent-les-Forts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Vincent-les-Forts
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Vincent-les-Forts
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Vincent-les-Forts is located in Franca
Saint-Vincent-les-Forts
Saint-Vincent-les-Forts
44°26′42″V 6°22′24″L / 44.445°V 6.3733333333333°L / 44.445; 6.3733333333333Koordinatat: 44°26′42″V 6°22′24″L / 44.445°V 6.3733333333333°L / 44.445; 6.3733333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.82 km2
Lartësia 1300 m (m.n.d.)
Popullsia 332 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04340
INSEE 04198


Saint-Vincent-les-Forts është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Vincent-les-Forts ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 22.82 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Vincent-les-Forts – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale