Saint-Vincent-sur-Jabron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Vincent-sur-Jabron
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Vincent-sur-Jabron
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Vincent-sur-Jabron is located in Franca
Saint-Vincent-sur-Jabron
Saint-Vincent-sur-Jabron
44°10′15″V 5°44′31″L / 44.170833333333°V 5.7419444444444°L / 44.170833333333; 5.7419444444444Koordinatat: 44°10′15″V 5°44′31″L / 44.170833333333°V 5.7419444444444°L / 44.170833333333; 5.7419444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.2 km2
Popullsia 218 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04199


Saint-Vincent-sur-Jabron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Vincent-sur-Jabron ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 30.2 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Vincent-sur-Jabron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale