Saint-Vulbas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Vulbas
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Vulbas
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Vulbas is located in Franca
Saint-Vulbas
Saint-Vulbas
45°50′02″V 5°17′27″L / 45.833888888889°V 5.2908333333333°L / 45.833888888889; 5.2908333333333Koordinatat: 45°50′02″V 5°17′27″L / 45.833888888889°V 5.2908333333333°L / 45.833888888889; 5.2908333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.44 km2
Popullsia 1068 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01150
INSEE 01390


Saint-Vulbas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Vulbas ka një popullsi prej 1068 banorë dhe sipërfaqe 21.44 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]