Sainte-Colombe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Colombe
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Colombe
Vendndodhja
Sainte-Colombe is located in Franca
Sainte-Colombe
Sainte-Colombe
44°17′05″V 5°40′09″L / 44.284722222222°V 5.6691666666667°L / 44.284722222222; 5.6691666666667Koordinatat: 44°17′05″V 5°40′09″L / 44.284722222222°V 5.6691666666667°L / 44.284722222222; 5.6691666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.18 km2
Lartësia 920 m (m.n.d.)
Popullsia 63 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05135


Sainte-Colombe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sainte-Colombe ka një popullsi prej 63 banorë dhe sipërfaqe 17.18 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Colombe (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale