Sainte-Croix, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Croix
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Croix
Stema_figura
Vendndodhja
Sainte-Croix is located in Franca
Sainte-Croix
Sainte-Croix
45°53′39″V 5°03′07″L / 45.894166666667°V 5.0519444444444°L / 45.894166666667; 5.0519444444444Koordinatat: 45°53′39″V 5°03′07″L / 45.894166666667°V 5.0519444444444°L / 45.894166666667; 5.0519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.62 km2
Popullsia 536 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01120
INSEE 01342


Sainte-Croix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Sainte-Croix ka një popullsi prej 536 banorë dhe sipërfaqe 10.62 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]