Sainte-Croix-à-Lauze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Croix-à-Lauze
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Croix-à-Lauze
Stema_figura
Vendndodhja
Sainte-Croix-à-Lauze is located in Franca
Sainte-Croix-à-Lauze
Sainte-Croix-à-Lauze
43°54′31″V 5°37′02″L / 43.908611111111°V 5.6172222222222°L / 43.908611111111; 5.6172222222222Koordinatat: 43°54′31″V 5°37′02″L / 43.908611111111°V 5.6172222222222°L / 43.908611111111; 5.6172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.65 km2
Popullsia 81 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04110
INSEE 04175


Sainte-Croix-à-Lauze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sainte-Croix-à-Lauze ka një popullsi prej 81 banorë dhe sipërfaqe 8.65 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Croix-à-Lauze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale