Sainte-Croix-du-Verdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Croix-du-Verdon
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Croix-du-Verdon
Stema_figura
Vendndodhja
Sainte-Croix-du-Verdon is located in Franca
Sainte-Croix-du-Verdon
Sainte-Croix-du-Verdon
43°45′32″V 6°09′05″L / 43.758888888889°V 6.1513888888889°L / 43.758888888889; 6.1513888888889Koordinatat: 43°45′32″V 6°09′05″L / 43.758888888889°V 6.1513888888889°L / 43.758888888889; 6.1513888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.7 km2
Popullsia 122 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04500
INSEE 04176


Sainte-Croix-du-Verdon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sainte-Croix-du-Verdon ka një popullsi prej 122 banorë dhe sipërfaqe 13.7 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Croix-du-Verdon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale