Sainte-Marie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Marie
Komunë
Vendndodhja
Sainte-Marie is located in Franca
Sainte-Marie
Sainte-Marie
44°27′56″V 5°28′30″L / 44.465555555556°V 5.475°L / 44.465555555556; 5.475Koordinatat: 44°27′56″V 5°28′30″L / 44.465555555556°V 5.475°L / 44.465555555556; 5.475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Popullsia 40 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05150
INSEE 05150


Sainte-Marie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sainte-Marie ka një popullsi prej 40 banorë dhe sipërfaqe 7.5 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Marie (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale