Sainte-Olive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Olive
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Sainte-Olive is located in Franca
Sainte-Olive
Sainte-Olive
46°01′07″V 4°56′01″L / 46.018611111111°V 4.9336111111111°L / 46.018611111111; 4.9336111111111Koordinatat: 46°01′07″V 4°56′01″L / 46.018611111111°V 4.9336111111111°L / 46.018611111111; 4.9336111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.39 km2
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 01382


Sainte-Olive është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Sainte-Olive ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe 7.39 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]