Sainte-Tulle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Tulle
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Tulle
Stema_figura
Vendndodhja
Sainte-Tulle is located in Franca
Sainte-Tulle
Sainte-Tulle
43°47′10″V 5°45′55″L / 43.786111111111°V 5.7652777777778°L / 43.786111111111; 5.7652777777778Koordinatat: 43°47′10″V 5°45′55″L / 43.786111111111°V 5.7652777777778°L / 43.786111111111; 5.7652777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.07 km2
Popullsia 3416 banorë
Dendësia 200 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04220
INSEE 04197


Sainte-Tulle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sainte-Tulle ka një popullsi prej 3416 banorë dhe sipërfaqe 17.07 km², me një dendësi prej 200 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Tulle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale