Salérans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Salérans
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Salérans is located in Franca
Salérans
Salérans
44°14′35″V 5°42′17″L / 44.243055555556°V 5.7047222222222°L / 44.243055555556; 5.7047222222222Koordinatat: 44°14′35″V 5°42′17″L / 44.243055555556°V 5.7047222222222°L / 44.243055555556; 5.7047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.9 km2
Popullsia 96 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05160


Salérans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Salérans ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 13.9 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Salérans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale