Sandrans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sandrans
Komunë
noform
Pamje nga Sandrans
Stema_figura
Vendndodhja
Sandrans is located in Franca
Sandrans
Sandrans
46°03′50″V 4°58′51″L / 46.063888888889°V 4.9808333333333°L / 46.063888888889; 4.9808333333333Koordinatat: 46°03′50″V 4°58′51″L / 46.063888888889°V 4.9808333333333°L / 46.063888888889; 4.9808333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.02 km2
Popullsia 508 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01400
INSEE 01393


Sandrans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Sandrans ka një popullsi prej 508 banorë dhe sipërfaqe 29.02 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]